POĎAKOVANIE

Touto cestou ďakujeme všetkým milovníkom histórie, zvlášť priaznivcom kostola sv. Mikuláša v Porube za tohtoročnú podporu, nespočetné návštevy a stretnutia. Počas roka 2017, bol kostol sv. Mikuláša svedkom dvoch prednášok o histórii a pôvode inventára kostola (Ukryté tajomstvo, Stretnutie po rochoch), dvoch koncertov (Letná Pauza 2017 - Grundmann Quartet, Vianočný koncert - Zbor sv. Martina) a hudobno-literárneho večera - Betlehem, dom chleba.
 
Aj v budúcom roku pripravujeme ďalšie zaujímové podujatia a tešíme sa na Vašu hojnú účasť. 
 
Verím, že nám zachováte svoju priazeň aj roku 2018. Prajeme Vám úspešný vstup do nového roku a tešíme sa na ďalšie stretnutia s Vami.
 
Tomáš Tóth
 
 
 

VITAJTE NA NAŠOM WEBE

Národná kultúrna pamiatka, rímsko-katolícky kostol sv. Mikuláša, biskupa sa nachádza v malebnej obci Poruba, 13 km od okresného mesta Prievidza. Je situovaný uprostred obce, v opevnenom areáli vo vyvýšenej polohe v obci. 

Pochádza z obdobia konca trinásteho a začiatku štrnásteho storočia. Prvá písomná zmienka o Porube je z roku 1330, avšak je dokázané že v tomto čase už kostol stál.

         

Kniha návštev

Dátum: 01.09.2014

Vložil: Katarína Vajdovičová

Titulok: Prehliadka

Dobrý deň všetkým,
navštívila som tento skvostný kostolík počas týždňa počas bohoslužby. Musím povedať že kostol dýcha históriou a je skutočne nádherný nielen v interiéri ale aj exteriéri. Som rada že som mohla vidieť dielo našich praotcov. Atmosféra bola neskutočná, hlavne počas adorácie som sa cítila ako v 14. storočí, ticho prerušované zvukom orgánu, a steny nasiaknuté modlidbami, modlidby za pokoj na Ukrajine.
Oplatí sa vidieť a zažiť túto atmosféru celého kostola.
Ďakujem za úžasný zážitok.

Dátum: 19.07.2014

Vložil: Ivo

Titulok: teraz na cykloturistike

prave stojim pred kostolom, ale je zatvoreny. vyborne je ze na nastenke pri branicke je QR kód a tak si pozeram vnutro kostola aj ked som vonku. super napad, mohli by sa od vas viacerí inspirovat.
dakujem

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Pridať nový príspevok

3D papierový model Porubského kostola

Papierový model nášho kostola!

16.05.2017 19:42
  Milí priatelia! Porubský kostolík sv. Mikuláša je právom pýchou našej obce a jedinečným dedičstvom, ktoré nám tu po sebe zanechali naši dedovia. Niektorí z Vás ho navštevujete pravidelne, iní zas chodíte okolo neho a obdivujete jeho architektúru alebo čerpáte energiu a kľud, ktorý vyžaruje...

Zbierka

ZBIERKA

01.01.2016 00:00
ZBIERKA NA ZÁCHRANU NÁRODNEJ KULTÚRNEJ PAMIATKY, BAROKOVÉHO  OLTÁRA RÍMSKOKATOLÍCKEHO KOSTOLA SV. MIKULÁŠA V PORUBE   Občianske združenie Sv. Mikuláš v Porube vyhlasuje zbierku na záchranu vzácneho barokového oltára, ktorý bol od roku 1703 až do roku 1998 umiestnený v presbytériu...

 Jedinečné fotografie

Porubský kostol ale aj krásy obce Poruba zachytené miestnym fotografom Miroslavom Zajícom.

www.facebook.com/pages/Poruba-district-Prievidza-Country-Slovakia/1457345997822820?sk=info&tab=page_info

www.facebook.com/pages/Poruba-district-Prievidza-Country-Slovakia/1457345997822820?sk=info&tab=page_info

 

Vybrané fotografie možno pozrieť: Fotogaléria