Poďakovanie:

Milí priatelia! 

Ďakujeme Vám za Vašu účasť na koncerte nemeckého hudobného telesa Grundmann Quartett v rámci festivalu Letná Pauza 2017. Veríme, že ste si odniesli skvelý hudobný zážitok, naplnený jedinečnou atmosférou nášho historického kostola. 

Tešíme sa na stretnutie pri ďalšej Letnej Pauze.

Organizátori Letnej Pauzy 2017

VITAJTE NA NAŠOM WEBE

Národná kultúrna pamiatka, rímsko-katolícky kostol sv. Mikuláša, biskupa sa nachádza v malebnej obci Poruba, 13 km od okresného mesta Prievidza. Je situovaný uprostred obce, v opevnenom areáli vo vyvýšenej polohe v obci. 

Pochádza z obdobia konca trinásteho a začiatku štrnásteho storočia. Prvá písomná zmienka o Porube je z roku 1330, avšak je dokázané že v tomto čase už kostol stál.

         

3D papierový model Porubského kostola

Jedinečný papierový 3D model "Perly Hornej Nitry"

16.05.2017 19:42
  Milí priatelia! Porubský kostolík sv. Mikuláša je právom pýchou našej obce a jedinečným dedičstvom, ktoré nám tu po sebe zanechali naši dedovia. Niektorí z Vás ho navštevujete pravidelne, iní zas chodíte okolo neho a obdivujete jeho architektúru alebo čerpáte energiu a kľud, ktorý vyžaruje...

Kniha návštev

Dátum: 19.07.2014

Vložil: Ivo

Titulok: teraz na cykloturistike

prave stojim pred kostolom, ale je zatvoreny. vyborne je ze na nastenke pri branicke je QR kód a tak si pozeram vnutro kostola aj ked som vonku. super napad, mohli by sa od vas viacerí inspirovat.
dakujem

Dátum: 16.07.2014

Vložil: Olga

Titulok: prazdniny

pozdravujem vsetkych,
tento naozaj krasny kostol som navstivila ked som sa nahodou dostala do Poruby k mojim znamym. Je naozaj unikatnyv sirokom okoli a odnasam si krasny pocit z jeho navstevy. Je tu velmi mila pani kostolnicka, ktora toho o kostole vela vie a spravila nam prehliadku. skoda ze kostol je otvoreny len pocas omsi.... preto odporucam dopredu si zistit kedy su v kostole omse.
este raz dakujem
Olga Š., z Martina

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Pridať nový príspevok

Zbierka

Vyhlásenie zbierky

01.01.2016 17:58
ZBIERKA NA ZÁCHRANU NÁRODNEJ KULTÚRNEJ PAMIATKY, BAROKOVÉHO  OLTÁRA RÍMSKOKATOLÍCKEHO KOSTOLA SV. MIKULÁŠA V PORUBE   Občianske združenie Sv. Mikuláš v Porube vyhlasuje zbierku na záchranu vzácneho barokového oltára, ktorý bol od roku 1703 až do roku 1998 umiestnený v presbytériu...

Porubský kostol ale aj krásy obce Poruba zachytené miestnym fotografom Miroslavom Zajícom.

www.facebook.com/pages/Poruba-district-Prievidza-Country-Slovakia/1457345997822820?sk=info&tab=page_info

www.facebook.com/pages/Poruba-district-Prievidza-Country-Slovakia/1457345997822820?sk=info&tab=page_info

 

Vybrané fotografie možno pozrieť: Fotogaléria