Poďakovanie:

Milí priatelia! 

Ďakujeme Vám za Vašu účasť na koncerte nemeckého hudobného telesa Grundmann Quartett v rámci festivalu Letná Pauza 2017. Veríme, že ste si odniesli skvelý hudobný zážitok, naplnený jedinečnou atmosférou nášho historického kostola. 

Tešíme sa na stretnutie pri ďalšej Letnej Pauze.

Organizátori Letnej Pauzy 2017

VITAJTE NA NAŠOM WEBE

Národná kultúrna pamiatka, rímsko-katolícky kostol sv. Mikuláša, biskupa sa nachádza v malebnej obci Poruba, 13 km od okresného mesta Prievidza. Je situovaný uprostred obce, v opevnenom areáli vo vyvýšenej polohe v obci. 

Pochádza z obdobia konca trinásteho a začiatku štrnásteho storočia. Prvá písomná zmienka o Porube je z roku 1330, avšak je dokázané že v tomto čase už kostol stál.

         

3D papierový model Porubského kostola

Jedinečný papierový 3D model "Perly Hornej Nitry"

16.05.2017 19:42
  Milí priatelia! Porubský kostolík sv. Mikuláša je právom pýchou našej obce a jedinečným dedičstvom, ktoré nám tu po sebe zanechali naši dedovia. Niektorí z Vás ho navštevujete pravidelne, iní zas chodíte okolo neho a obdivujete jeho architektúru alebo čerpáte energiu a kľud, ktorý vyžaruje...

Kniha návštev

Dátum: 18.11.2014

Vložil: Ján Varga

Titulok: 16.11.2014

Zdravím všetkých,
tento skvostný kostolík som navštívil v nedeľu 16. novembra 2014, počas rannej omše. Cítil som sa fantasticky, kostol má neskutočnú atmosféru, škoda že je v ňom málo svetla ale aj to tomu dodáva ten správny "šmrnc".
A tak isto ma aj milo prekvapilo že kostol má aj svoju vlastnú stránku, mohli by sa od vás učiť aj ostatní.
ĎAKUJEM za krásny zážitok a držím palce do budúcna.
Ján Varga, Martin

Dátum: 01.09.2014

Vložil: Katarína Vajdovičová

Titulok: Prehliadka

Dobrý deň všetkým,
navštívila som tento skvostný kostolík počas týždňa počas bohoslužby. Musím povedať že kostol dýcha históriou a je skutočne nádherný nielen v interiéri ale aj exteriéri. Som rada že som mohla vidieť dielo našich praotcov. Atmosféra bola neskutočná, hlavne počas adorácie som sa cítila ako v 14. storočí, ticho prerušované zvukom orgánu, a steny nasiaknuté modlidbami, modlidby za pokoj na Ukrajine.
Oplatí sa vidieť a zažiť túto atmosféru celého kostola.
Ďakujem za úžasný zážitok.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Pridať nový príspevok

Zbierka

Vyhlásenie zbierky

01.01.2016 17:58
ZBIERKA NA ZÁCHRANU NÁRODNEJ KULTÚRNEJ PAMIATKY, BAROKOVÉHO  OLTÁRA RÍMSKOKATOLÍCKEHO KOSTOLA SV. MIKULÁŠA V PORUBE   Občianske združenie Sv. Mikuláš v Porube vyhlasuje zbierku na záchranu vzácneho barokového oltára, ktorý bol od roku 1703 až do roku 1998 umiestnený v presbytériu...

Porubský kostol ale aj krásy obce Poruba zachytené miestnym fotografom Miroslavom Zajícom.

www.facebook.com/pages/Poruba-district-Prievidza-Country-Slovakia/1457345997822820?sk=info&tab=page_info

www.facebook.com/pages/Poruba-district-Prievidza-Country-Slovakia/1457345997822820?sk=info&tab=page_info

 

Vybrané fotografie možno pozrieť: Fotogaléria