POĎAKOVANIE

Touto cestou ďakujeme všetkým milovníkom histórie, zvlášť priaznivcom kostola sv. Mikuláša v Porube za tohtoročnú podporu, nespočetné návštevy a stretnutia. Počas roka 2017, bol kostol sv. Mikuláša svedkom dvoch prednášok o histórii a pôvode inventára kostola (Ukryté tajomstvo, Stretnutie po rochoch), dvoch koncertov (Letná Pauza 2017 - Grundmann Quartet, Vianočný koncert - Zbor sv. Martina) a hudobno-literárneho večera - Betlehem, dom chleba.
 
Aj v budúcom roku pripravujeme ďalšie zaujímové podujatia a tešíme sa na Vašu hojnú účasť. 
 
Verím, že nám zachováte svoju priazeň aj roku 2018. Prajeme Vám úspešný vstup do nového roku a tešíme sa na ďalšie stretnutia s Vami.
 
Tomáš Tóth
 
 
 

VITAJTE NA NAŠOM WEBE

Národná kultúrna pamiatka, rímsko-katolícky kostol sv. Mikuláša, biskupa sa nachádza v malebnej obci Poruba, 13 km od okresného mesta Prievidza. Je situovaný uprostred obce, v opevnenom areáli vo vyvýšenej polohe v obci. 

Pochádza z obdobia konca trinásteho a začiatku štrnásteho storočia. Prvá písomná zmienka o Porube je z roku 1330, avšak je dokázané že v tomto čase už kostol stál.

         

Kniha návštev

Dátum: 26.07.2015

Vložil: Juraj Szabo

Titulok: Návšteva

Chcel by som poďakovať za možnosť vidieť tento skvost gotickej architektúry. Z prehliadky si odnášam veľmi pozitívne pocity, kostolík je priam preplnený freskami a nádhernou výzdobou celého interiéru a exteriéru. Ďakujem aj kostolníčke p. Drábovej za sprístupnenie tejto jedinečnej pamiatky a za jej pútavý výklad a množstvo informácii o kostole.
Teším sa na ďalšiu návštevu.
Ing. Juraj Szabo, Galanta

Dátum: 26.12.2014

Vložil: Jozef

Titulok: Vianoce 2014

Ahojte priatelia,
tak ako minulý rok, tento rozprávkový kostolík som navštívil opäť počas vianočných sviatkov, práve na sviatok sv. Štefana. Atmosféra kostola bola opäť neskutočná a jedinečná, treba ju proste len zažiť a zvlášť počas vianoc. Krásne vyzdobený kostol (rád by som vedel ako zdobia stromček čo majú nad oltárom) ... A tak isto opäť výborný organista (nikdy nespievam ale teraz som si z chuti zaspieval to množstvo kolied ktoré hral), klobúk dole, pretože práve to tomu všetkému dávalo tú pravú vianočnú atmosféru.
Ďakujem a teším sa opäť o rok :)
Jozef s rodinou

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok

3D papierový model Porubského kostola

Papierový model nášho kostola!

16.05.2017 19:42
  Milí priatelia! Porubský kostolík sv. Mikuláša je právom pýchou našej obce a jedinečným dedičstvom, ktoré nám tu po sebe zanechali naši dedovia. Niektorí z Vás ho navštevujete pravidelne, iní zas chodíte okolo neho a obdivujete jeho architektúru alebo čerpáte energiu a kľud, ktorý vyžaruje...

Zbierka

ZBIERKA

01.01.2016 00:00
ZBIERKA NA ZÁCHRANU NÁRODNEJ KULTÚRNEJ PAMIATKY, BAROKOVÉHO  OLTÁRA RÍMSKOKATOLÍCKEHO KOSTOLA SV. MIKULÁŠA V PORUBE   Občianske združenie Sv. Mikuláš v Porube vyhlasuje zbierku na záchranu vzácneho barokového oltára, ktorý bol od roku 1703 až do roku 1998 umiestnený v presbytériu...

 Jedinečné fotografie

Porubský kostol ale aj krásy obce Poruba zachytené miestnym fotografom Miroslavom Zajícom.

www.facebook.com/pages/Poruba-district-Prievidza-Country-Slovakia/1457345997822820?sk=info&tab=page_info

www.facebook.com/pages/Poruba-district-Prievidza-Country-Slovakia/1457345997822820?sk=info&tab=page_info

 

Vybrané fotografie možno pozrieť: Fotogaléria