Poďakovanie:

Milí priatelia! 

Ďakujeme Vám za Vašu účasť na koncerte nemeckého hudobného telesa Grundmann Quartett v rámci festivalu Letná Pauza 2017. Veríme, že ste si odniesli skvelý hudobný zážitok, naplnený jedinečnou atmosférou nášho historického kostola. 

Tešíme sa na stretnutie pri ďalšej Letnej Pauze.

Organizátori Letnej Pauzy 2017

VITAJTE NA NAŠOM WEBE

Národná kultúrna pamiatka, rímsko-katolícky kostol sv. Mikuláša, biskupa sa nachádza v malebnej obci Poruba, 13 km od okresného mesta Prievidza. Je situovaný uprostred obce, v opevnenom areáli vo vyvýšenej polohe v obci. 

Pochádza z obdobia konca trinásteho a začiatku štrnásteho storočia. Prvá písomná zmienka o Porube je z roku 1330, avšak je dokázané že v tomto čase už kostol stál.

         

3D papierový model Porubského kostola

Jedinečný papierový 3D model "Perly Hornej Nitry"

16.05.2017 19:42
  Milí priatelia! Porubský kostolík sv. Mikuláša je právom pýchou našej obce a jedinečným dedičstvom, ktoré nám tu po sebe zanechali naši dedovia. Niektorí z Vás ho navštevujete pravidelne, iní zas chodíte okolo neho a obdivujete jeho architektúru alebo čerpáte energiu a kľud, ktorý vyžaruje...

Kniha návštev

Dátum: 26.12.2014

Vložil: Jozef

Titulok: Vianoce 2014

Ahojte priatelia,
tak ako minulý rok, tento rozprávkový kostolík som navštívil opäť počas vianočných sviatkov, práve na sviatok sv. Štefana. Atmosféra kostola bola opäť neskutočná a jedinečná, treba ju proste len zažiť a zvlášť počas vianoc. Krásne vyzdobený kostol (rád by som vedel ako zdobia stromček čo majú nad oltárom) ... A tak isto opäť výborný organista (nikdy nespievam ale teraz som si z chuti zaspieval to množstvo kolied ktoré hral), klobúk dole, pretože práve to tomu všetkému dávalo tú pravú vianočnú atmosféru.
Ďakujem a teším sa opäť o rok :)
Jozef s rodinou

Dátum: 23.11.2014

Vložil: Peter M.

Titulok: Návšteva počas hodov

Priatelia,
dnes som mal moznost zucasnit sa hodovej omse v Porubskom kostoliku, kedze som bol na navsteve u mojich znamych. Atmosfera bola neopisatelna, vsade pritomna historia, nadherne fresky, v kostole prijemne teplo...tazko o tom pisat to treba len vidiet a zazit. Skoda ze z tejto omse nieje videozaznam, organista perfektne hral a to dodavalo celemu priebehu bohosluzby slavnostny a naozaj skvostny zazitok. Tesim sa na dalsiu navstevu.
Peter M. Cadca

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok

Zbierka

Vyhlásenie zbierky

01.01.2016 17:58
ZBIERKA NA ZÁCHRANU NÁRODNEJ KULTÚRNEJ PAMIATKY, BAROKOVÉHO  OLTÁRA RÍMSKOKATOLÍCKEHO KOSTOLA SV. MIKULÁŠA V PORUBE   Občianske združenie Sv. Mikuláš v Porube vyhlasuje zbierku na záchranu vzácneho barokového oltára, ktorý bol od roku 1703 až do roku 1998 umiestnený v presbytériu...

Porubský kostol ale aj krásy obce Poruba zachytené miestnym fotografom Miroslavom Zajícom.

www.facebook.com/pages/Poruba-district-Prievidza-Country-Slovakia/1457345997822820?sk=info&tab=page_info

www.facebook.com/pages/Poruba-district-Prievidza-Country-Slovakia/1457345997822820?sk=info&tab=page_info

 

Vybrané fotografie možno pozrieť: Fotogaléria